пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Світоч Української Нації

 9 березня 2013 року - минула 199-а річниця від дня народження Велета Українського Духу, Великого Кобзаря, Світоча Української Нації і Пророка - Тараса Григоровича Шевченка.
За 47 років свого життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Але незважаючи на це, він зміг проявити себе як різносторонньо обдарований художник. У своїй творчості Тарас Шевченко відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українських його часу. У другій половині XIX і початку XX в. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був “Кобзар”, вірші з нього вчили напам’ять, за ним училися читати. А це є свідченням того, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, в той час твори Шевченка об’єднували український народ.

Джерело: http://newsone.com.ua/suspilstvo/ukra%D1%97na-vidznachaye-199-rokiv-z-dnya-narodzhennya-narodzhennya-tarasa-shevchenka.html
  За 47 років свого життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Але незважаючи на це, він зміг проявити себе як різносторонньо обдарований художник і поет. У своїй творчості Тарас Шевченко відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. У другій половині XIX і початку XX ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був “Кобзар”, вірші з нього вчили напам’ять, за ним училися читати. А це є свідченням того, що його творчість знайшла відгук у серцях людей.
   Тарас Шевченко назавжди залишиться сином українського народу, оскільки вся його творчість присвячена Україні та її людям. За великим рахунком, він залишив нам велику історичну спадщину. Читаючи його твори, дивлячись на його картини, ми отримуємо чітке уявлення про те, як жили люди в той час, як жив він сам. Це джерело інформації, який допомагає нам розуміти історію України. Й взагалі, його поезія бере за душу, дає привід задуматися.

 199 річницю від дня народження Кобзаря наша бібліотека зустріла Шевченківським вечером "Свіча запалена від серця".

  Свято організували – завідуюча бібліотекою Данчевська Надія та працівник читального залу Стасіна Емілія для студентів Галицького коледжу  і учнів ЗОШ№ 20.Книжкова виставка "Вшануймо пам'ять Кобзаря" 
 
Відкрила вечір зав. бібліотекою -  Данчевська Н. М.
                                  Ведучі вечора -  Наталя Кирис та Зоряна Панас

 З історичною сторінкою «Тернопільськими стежками Кобзаря» виступила науковий працівник бібліотеки – музею «Літературне Тернопілля» Лехіцька Оксана.


 Пані Оксана розповіла дітям про те, як життя і творчість Т. Шевченка були повязані з Тернопільщиною. Про відвідини Тараса Григоровича Почаєва, Кременця та Вишнівця.

 
 Т. Шевченко. Почаївська Лавра з півдня. Жовтень, 1846р.

  На вечір завітали також студенти 3 курсу Тернопільського національного педагогічного університету, худ.керівник курсу ХІМ'ЯК  В.А.: Оленин А., Наконечна Л., Замороз М., Павлентий М., Наконечна С., Василишин М. У їхньому виконанні прозвучали твори Тараса.Музичною родзинкою вечора була Джердж Тетяна – студентка 4 курсу музучилиша ім..С.Крушельницької, лауреат Всеукраїнських конкурсів."Все йде, все минає"...Але він буде так довго безсмертний, як довго існуватиме Україна. Це ж бо він сказав своєму народовівсе, що йому треба знати, щоб увійти " в народів вольних коло", щоб досягти повної самостійности. Але заповіт його ще не здійснений!
 Він, що сам себе закляв, стоїть над Дніпром і над широкополими ланами обох його берегів і жде того "слушного часу", коли від закляття звільнить його, свого пророка-вождя, український народ, - жде дня коли
                                   ...потече сторіками
                                   У синєє море
                                   Кров ворожа...За 47 років свого життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Але незважаючи на це, він зміг проявити себе як різносторонньо обдарований художник. У своїй творчості Тарас Шевченко відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українських його часу. У другій половині XIX і початку XX в. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був “Кобзар”, вірші з нього вчили напам’ять, за ним училися читати. А це є свідченням того, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, в той час твори Шевченка об’єднували український народ.

Джерело: http://newsone.com.ua/suspilstvo/ukra%D1%97na-vidznachaye-199-rokiv-z-dnya-narodzhennya-narodzhennya-tarasa-shevchenka.html

2 коментарі:

  1. Вітаю, Наталю! На кінець ми дочекалися твоєї публікації (кажуть довго запрягають, а їдуть швидко). Гарні фото і публікація гарна. Чекаємо тепер на гарний ролик.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую, Надя. Ми працюємо над цим.В подальшому будемо звертатись до Вас, як до досвідченого блогера за допомогою!!!

    ВідповістиВидалити