пʼятниця, 17 травня 2013 р.

"Мамо моя, рідна і єдина, ластівко добра і теплоти..."     
               День травневий, день весняний,
               Трави, квіти весняні.
               Навкруги - куди не глянеш,
               Все всміхається весні.
               І в таку чудову днину,
               Між пташок дзвінких пісень,
               В серце кожної людини
               Йде з любов'ю Мамин день.
 Є в світі слово, перед яким усі народи низько схиляють голови.
Це слово – Мати.
   Мати…  Його з радістю та усмішкою вимовляє дитина та найчастіше повторює людина в хвилини страждання.
   Мати – це Берегиня роду. Хто, як не вона, оберігає нашу родину від злих вітрів і лихоліття, дає нам мудру пораду у нашому складному житті, захищає від невірного кроку.
   У травні, коли прокидається від сну природа, теплий весняний вітер приносить величне Свято матері. В бібліотеці №5 для дорослих  відбулося це торжество у формі літературної акварелі: «Бережи нас, наша Берегине».  Воно викликало велике захоплення у запрошених студентів Галицького коледжу, учнів ЗОШ№21 та гостей. Професійно вела  програму ведуча  - Козла Вікторія, учениця ЗОШ№13 . Чудово прозвучала поезія у виконанні учнів ЗОШ№21 – Вояк Христини, Драгомирської Мар’яни,  Тупісь Віки. Музична школа №2 представила талановитих виконавців: дует у складі Хамуляк Діани і Боднарчук Христини викладача Шалай Оксани виконали пісню «Червона калина»  Н. Май, а Софія Дембовська образно передала чарівність пісні «Душа шукала»
   Родзинкою свята стала бандуристка, студентка третього курсу ТМУ ім. С. Крушельницької – Марічка Прокопчук ( клас О. О. Козій). Своїм співом вона зачарувала присутніх. 
   На свято були запрошені гості: прекрасні поети Фесюк Галина з Львівщини, і наш земляк Гойда Петро – члени Асоціації письменників України та тернопільський історик Василь Штокало, який подарував рідкісні книги. Поетеса Галина Фесюк в своїх віршах відобразила Матір в Україні, як триєдину сутність: Божу Матір – Діву Марію,  Вітчизну – неньку Україну і Матір – Берегиню роду. На добру згадку про зустріч залишила для бібліотеки книги та диски із своєю поезією і піснями.
   Підготовили творче дійство працівники бібліотеки, а організатором свята була Стасіна Емілія.
  Літературна акварель пройшла на великому піднесенні.
                                                
                                               Притча 
  За день до свого народження дитя спитало в Бога:
 - Я іду в цей світ, але що я повинна робити?
 - Я подарую тобі ангела, який буде завжди поруч з тобою. Він буде навчати тебе своєї мови, оберігати тебе, турбуватись про тебе.
 - А як я його впізнаю? Як звуть того ангела? - спитало дитя.
 - Ти будеш називати його "Мама" - відповів Бог.

2 коментарі: