Про нас пишуть

Як тернопільський актор мінявся ролями із школярами (Фото)

25.03.2017 11:13   Опубліковано : Валентина Семеняк 
Джерело: TeNews
Фото з архіву бібліотеки
Хто з нас в дитинстві не мріяв стати актором? Мені здається, що таких було мало, адже екран, сцена – не просто зачаровували, притягували, немов магніт. Тоді здавалось, що зіграти будь-яку роль, це найлегше, що можна зробити в цілому світі. Переконатись у зовсім протилежному мали нагоду тернопільські школярі, які відвідали міську бібліотеку для дорослих №5, що на проспекті Злуки.
Напередодні  Міжнародного дня театру сюди завітав актор Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру  імені Т. Г. Шевченка Юрій Черненко. Учні ЗОШ №23 разом із вчителькою української літератури Людмилою Дулиш з цікавістю слухали «одкровення»  артиста про театр, про його улюблену роботу та зіграні ним сценічні ролі у виставах. А потім помінялись «ролями». Пан Юрій став глядачем презентації літературно-мистецької вітальні «Гостинний двір», яку підготували і представили восьмикласники ЗОШ №21 під керівництвом вчительки Оксани Сесик та шкільної бібліотекарки Марії Гаврон. Театральна завіса під тематичною назвою  «Театр – життя, актори в ньому – люди…» спалахнула усіма барвами «театру корифеїв». Адже взялись за найскладніше – п’єсу І. Карпенка-Карого «Сто тисяч». Юні актори-аматори залишились задоволеними від перевтілень, на їхню думку, це дає можливість глибше пізнати природу людини та її внутрішній стан.  А ще допомагає напрацьовувати у повсякденному житті впевненість і рішучість.
 Фото з архіву бібліотеки

 Фото з архіву бібліотеки

 Фото з архіву бібліотеки


Автори художньої виставки у Тернополі… трійня рідних сестер (Фото)

06.03.2017 21:43   Опубліковано : Валентина Семеняк 
Джерело: TeNews
Справжнім сюрпризом для третьокласників класичної Тернопільської гімназії став сьогодні похід до бібліотеки для дорослих №5. Адже там на них чекала персональна виставка художніх робіт їхніх… однокласниць – трьох рідних сестричок Вікторії, Віолетти та Валерії Смакоузів.
Сестри – вихованки гуртка «Творчість і діти» КЗТМР «Центр творчості дітей та юнацтва». Опікується талановитими дівчатками керівник Лариса Йосифівна Кіх. На вернісажі представлено 30 художніх робіт, яких об’єднує квітково-весняна тематика. Теплі сонячні барви пронизують всі малюнки. Вони насичені дивовижною життєстверджуючою енергією, яка розтопить будь-яке крижане серце. Саме про цю позитивну якість робіт говорили всі, хто завітав на презентацію заходу: серед них – однокласники  та класний керівник юних художниць Зоряна Євгенівна Беркита. Окрасою вернісажу став виступ танцівниць відомого тернопільського народного театру пісні «Співаночка» (керівник – відмінник освіти України Людмила Стельмащук). До слова. Бібліотека для дорослих №5 впродовж останніх років стала справжнім прихистком для творчості багатьох мистців нашого краю.

Книгу у вигляді старовинного фотоапарату презентували у тернопільській бібліотеці
06.10.2016 09:43
Опубліковано : Валентина Семеняк
Фото з архіву бібліотеки
Щороку бібліотеки нашого міста обирають  конкретний тематичний напрямок роботи і впродовж року напрацьовують у цій царині досвід. Так бібліотека для дітей №5 має статус музею національної іграшки, а №2 – музей «Літературне Тернопілля».  Бібліотека для дорослих №4 зарекомендувала себе як етно-центр, а в бібліотеці №2 відбуваються заходи із книжкової терапії для воїнів АТО і не тільки.

Родинним спілкуванням переймаються у бібліотеці №5 для дорослих. Частою гостею тут буває тернопільська журналістка і письменниця Валентина Семеняк. Приводом для знайомства  багато років тому стала її книга «Чи легко бути мамою?». У бібліотеці постійно діє її фото-мандрівна виставка художніх світлин. Окремі роботи авторка подарувала книгозбірні. Одна з них «Баба Онися» стала прообразом оповідання «Історія одного портрета» у книзі «Булочка для… Бога».

На основі творчості письменниці невтомні бібліотекарі створили оригінальну рукотворну книгу (арт-бук) у вигляді старовинного фотоапарату. На її презентацію були запрошені дев’ятикласники  тернопільської ЗОШ №21. Зустріч із Валентиною Семеняк відбулась у дружній невимушеній атмосфері. Авторка розповіла про мандрівні пригоди Індією, про написання першої частини роману «Об’явник». Привідкрила таємничу завісу сюжетної лінії у другій частині книги. Затамувавши подих, старшокласники слухали незвичні життєві історії із вуст письменниці, які згодом увійдуть до нової збірки оповідань.

Дарина Колосок

 _

__________

Тернопільська бібліотека №5 для дорослих також приймала гостей "Бібліофесту"

Тернопільська бібліотека №5 для дорослих також приймала гостей "Бібліофесту"
Нещодавно в нашому місті завершився четвертий фестиваль бібліотек "БІБЛІОФЕСТ". Зважаючи на цьогорічну ситуацію в країні, він відбувся під назвою - "Українська героїка". Кожна книгозбірня Тернополя у ці дні приймала гостей, читачів, організовувала майстер-класи, презентації, "круглі столи".
У бібліотеці №5 для дорослих також вирували події, тому кожен читач-шанувальник книг обрав собі щось до душі і серця. Зокрема до цього закладу завітало видавництво "Підручники і посібники" із презентацією нових книг.
Також відбувся літературний дебют Наталі Крайничин "Поезія у вихорі сучасних подій". Лікар- ендокринолог за професією, та творча натура в душі, також член Національної спілки журналістів України. Пані Наталя читала свою поезію, в якій гостро відобразила сучасні події, що і спонукли її до творчості.
Вставай, народе, війна настала.
Руські сусіди на нас напали.
Місця в Росії їм вже замало,
Йдуть нас вбивати, як зла навала
Церкви до Бога кричать хрестами,
А ми крокуєм із прапорами,
Для нас Вкраїна - домівка спільна
Ми, українці, - нація вільна!
Творчу композицію "Цей дивний світ - бібліотека" виконали учні 11класуЗОШ№ 21 під керівництвом Сесик О.О.
Креатив-лабораторію "Квітковий декор" провела керівник гуртків "Фітодизайну" Галина Мисак, яка є працівником Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру. Читачі бібліотеки, учні 6-А класу ЗОШ№21, створили композицію з осінніх квітів " Прапор України - символ українців. "
Джерело: http://t-v.te.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар