Про нас пишуть


Семінар у форматі методичних діалогів відбувся в еко-бібліотеці

28.11.2019 09:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк
На базі Тернопільської еко-бібліотеки для дорослих №5 відбувся семінар очільників районних методичних об’єднань освітніх закладів області.
Участь у тематичному семінарі «Творимо разом світ, безпечний для дитини», який проходив у форматі методичних діалогів, взяли О.Я. Жизномірська – кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, О.О. Сесик, Л. Є. Мудрик – методисти центру виховної роботи захисту прав дитини та громадянської освіти, С.С. Козелко – директорка Комунального Управління «Тернопільська міська ЦБС». Окрасою заходу став виступ учнів та викладачів мистецьких дисциплін Тернопільського ліцею №21, спеціалізованої мистецької школи імені І. Герети – Марії Євгеньєвої та Олени Гаврилюк (клас бандури).
Керівник гуртків Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Галина Мисак провела з учасниками семінару майстер-клас із виготовлення та оздоблення новорічних прикрас (іграшок) з природного матеріалу. Відбулася також творча зустріч із авторкою цих слів: я розповіла про цікаву мандрівку містами Європи разом із Львівським «Книжковим двориком на колесах», також презентувала нову книгу «На скрижалях Часу».
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  бібліотека,  семінар

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  бібліотека,  семінар

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  бібліотека,  семінар

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  бібліотека,  семінар

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  бібліотека,  семінар

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  бібліотека,  семінар

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  бібліотека,  семінар
Фото з архіву бібліотеки

Святковий імідж-коктейль запропонували у Тернопільській бібліотеці

15.05.2019 12:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк
15.05.2019 12:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк
Щороку у травні в Україні відзначають свято  Матері. Останній місяць весни особливий ще й тому, що Українська греко-католицька церква вшановує Божу Матір. У Тернопільській міській бібліотеці № 5 для дорослих  вже стало доброю традицією  долучатись до вшанування матерів. 
Мати... Матуся... Ненька... З цим іменем у нас асоціюється все добре, щире, самовіддане. Адже Мати – це берегиня домашнього тепла і затишку. 
Гостями цьогорічного свята Імідж-коктейлю "Жінка – одвічна загадка природи" були Вікторія Рейда – провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Тернопільській області та Леся Любарська – літераторка, громадська діячка, авторка 16 книг. Вікторія Рейда розповіла  про права жінок, матерів та відповідальне батьківство. В авторському виконанні пані Лесі прозвучали  вірші, присвячені найдорожчій людині – Матері. Ця зустріч була інформаційно-пізнавальною і насиченою особливо для студентів Галицького коледжу. Разом з викладачем Ольгою Кучерявою вони  прослухали відео-пісні на слова Лесі Любарської у виконанні Юрія Футуйми та Людмили Червінської. Відкривши для себе у такий спосіб новий пласт у пісенному мистецтві.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, зустріч, бібліотека
Фото з архіву бібліотеки

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, зустріч, бібліотека
Фото з архіву бібліотеки


Година екологічної мудрості у Тернопільській бібліотеці

12.04.2019 08:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Після відкриття ЕКО - простору  у Тернопільській бібліотеці-філії №5 для дорослих, одним з основних напрямків її роботи  є екологічна освіта. Через  різноманітні заходи, разом з соціальними партнерами, бібліотечні працівники розширюють кругозір користувачів щодо сучасних екологічних проблем.
У рамках тижня екологічної популяризації в ЕКО-бібліотеці відбулася Година екологічної мудрості  для студентів І курсу економіки та туризму Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола (куратор групи Вікторія Оверко).
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, екологія, зустріч, бібліотека
Фото з архіву бібліотеки
Модераторами зустрічі були Оксана Сесик – методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО та Ольга Гордієнко – директор соціальної ініціативи «Єднання поколінь». Мова йшла про екологічне виховання, про проблеми довкілля та можливості їхнього вирішення. Пані Оксана представила пізнавальну презентацію  про Тернопільське озеро: чистоту води, вміст різних елементів, про аераційний фонтан – один з найбільших фонтанів в Україні.
Учні Тернопільського ліцею № 21- спеціалізованої школи ім. І. Герети під керівництвом бібліотекаря школи, підготували Екологічну хвилинку «За нас ніхто планету не врятує…». На завершення зустрічі Оксана Сесик подарувала для бібліотеки картини, виготовлені з природних матеріалів.

Писав батько – тепер і його син

10.04.2019 16:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Гостями  поетичної майстерні в Еко-бібліотеці – бібліотеці-філії №5 для дорослих були Віктор Насипаний та його син Богдан – учень 6 класу ЗОШ 28. На зустріч  завітали учні 5-А класу ЗОШ № 20 ім. Руслана Муляра з класним керівником Лілією Баліцькою та бібліотекарем школи Ларисою Кукурічкою.
Віктор Насипаний – поет-гуморист, який має в своєму доробку три збірки «Спішу читати тишу», «Буває…», «Краєм вуха». За творчим ростом поета спостерігаю вже кілька років, зокрема,  під час творчих засідань в обласному літературному об’єднанні, яке працює при Тернопільській обласній організації НСПУ. В авторському виконанні сімейного дуету прозвучали твори з власного доробку: вірші та гуморески. Син пана Віктора Богдан теж долучився до цього заходу і поділився своїми першими  напрацюваннями. До слова, цьогоріч, у першоквітневий день школяр Богдан Насипаний посів третє місце у фестивалі-гуморині «Від вуха до вуха», яка стартувала у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля». Юний школяр робить перші спроби у поетичній майстерні.

«Тарасові слова – душа народу» – так назвали свій захід у тернопільській бібліотеці

14.03.2019 13:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Осягнути велич Тараса Шевченка практично неможливо. Щоб зрозуміти і відчути поета, треба «тягнутись» до його слова (поезії), треба прагнути дивитись на світ його очима. «Бо насправді Шевченкова система вартостей є тотально етичною: це повага до людини, любов до людини і любов до добра.
Це абсолютне неприйняття вірусу зла в усіх його формах – від рівня між людських стосунків (зраджена дівчина чи людський обман) і аж до рівня глобального, про який можна сказати словами Германа Гессе: «Як тріщина пройшла по всьому твориву». І саме з цих позицій треба дивитися на Шевченка як той великий дух, котрий захищає народ, що породив таку людину» (з інтерв’ю Оксани Забужко «Літературній Україні» за 9 березня 2019 року).
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, шевченко, бібліотека
Фото з архіву бібліотеки
Тож добру справу організували берегині книгозбірні: З нагоди 205- річниці з дня народження Великого Кобзаря, для учасників соціальної ініціативи "Єднання поколінь", в міській бібліотеці-філії № 5 для дорослих  відбулося вшанування пам'яті поета.  Літературну композицію "Сердечні пристрасті й розчарування Кобзаря" підготували учні Тернопільського ліцею №21 - спеціалізованої мистецької школи ім. І. Герети під керівництвом бібліотекаря школи Марії Гаврон.  Завідувачка бібліотеки Надія Данчевська презентувала арт бук "Жінки, яких кохав поет", виготовлений працівниками бібліотеки.
 Музичною родзинкою свята було виконання пісень бандуристки Марії Корчак – студентки IV курсу Тернопільського музичного коледжу ім. С. Крушельницької.

Понад усе вони любили свій рідний край

16.02.2019 08:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Так вже історично склалось в нашій державі, що перші два зимові місяці насичені  важливими пам'ятними датами. У тернопільській бібліотеці для дорослих №5 годиною історичного календаря відзначили 90 річчя заснування ОУН. У своїй діяльності ця організація керувалася ідеологією українського націоналізму та вела боротьбу проти польського, радянського, а згодом і німецького режимів.
Слухачами заходу стали учні 9-В та 10-Б класів ЗОШ № 23 разом із класним керівником  Ларисою Анастасіївною Тарасюк. Історичну довідку для молоді підготувала Любов Катеринюк - зав. відділом новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
Міркуваннями про ставлення сучасної молоді до українського націоналізму з присутніми поділились Назар Сарабун - керівник обласного осередку "Правого сектору" та члени молодіжної організації "Права Молодь" - Катерина Магула, Оксана Зварич, Юрій Череватий. Бібліотекарка Надія Бойко ознайомила з тематичним артбуком «Ігуменя Йосифа Вітер. Та, що віддала серце Богові». У 1940 році її було заарештовано НКВС , звинувачення у зв’язках з ОУН.
Розмова була не лише пізнавальною а й інформаційно насиченою. Адже за роки становлення Незалежності України, народилось і виросло нове покоління молоді, якому не байдужа її історія, традиції, питання національної ідеї. Пропоную деякі цитати з ессе Катерини Магули: "Я лежу і дивлюся в стелю.Біля мене лежить праця Донцова ,,Націоналізм‘‘.Важко народитися в країні,якої навіть на карті немає.Але бездіяння-вірна смерть.Я думаю про Україну.Чим ми так усім надокучили?Так хочеться розмовляти українською мовою і не боятися за власне життя і свободу.Я мушу діяти.По місту давно  ходили чутки про таємну групу людей,що збираються вечорами у старому  музеї і говорять про Україну.Я наважився.
Через багато років у старому пошарпаному записнику,викопаного з під землі знайдуть запис:
«20 років тому я повернувся з таємної зустрічі.Та хіба ж міг я підозрювати,що саме в цей день буде створено одну з найвідоміших українських організацій 20 століття?»
«Країну потрібно негайно рятувати!»-говорив невідомий, який, як я зрозумів,був головним на зборах. - «В нас немає ні незалежності, ні соборності, нас притискають з усіх сторін, намагаючись знищити, сплюндрувати, розірвати!..Що ж будемо робити?»
В моїй голові роїлися думки. Я підняв руку і сказав: «Я вважаю, що доволі було знущання над нами. Нам потрібно діяти радикально і рішуче, щоб світ побачив,що ми не якась там купка людей, яка вже роками пищить про свою незалежність, а сильна громада, що здатна відстояти себе, і має право голосу. Нам більше не можна принижуватися, і потрібно негайно починати доносити це до інших. Усілякими методами. Адже благородна мета виправдовує будь-які засоби її досягнення...»
За що мені тоді аплодували,я не знаю.
Але те що ми зробимо в подальшому для країни, буде дуже важливим для її майбутнього. Ми почали велику війну. Нас небагато. Так, в нас жорстокі методи. Але в нас благородні цілі.
Слава Україні!
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, ОУН, історія

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, ОУН, історія

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, ОУН, історія

«Соборна - значить об'єднана» - година патріотизму та єдності

26.01.2019 09:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк



facebook sharing button 
twitter sharing button 
telegram sharing button 
Тема соборності та єдност актуальна сьогодні, як ніколи раніше. 100 років - це завжди підсумок, історичний досвід, зрештою - пам'ять. У тернопільській бібліотеці для дорослих №5 з цієї нагоди провели зустріч, вшанувавши важливу історичну подію.
Вихованці Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді разом із керівником гуртків Галиною Мисак та учні 9-го класу школи-ліцею №21 ім. І. Герети завітали до книгозбірні, аби відкрити для себе ще одну "сторінку" правдивої історії. "У день соборності України важливо прищеплювати юному поколінню почуття патріотизму і повагу до Батьківщини, - розповідає директорка бібліотеки Надія Данчевська. - День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель. Маємо пам'ятати про незліченні жертви наших співвітчизників".
У пізнавальній розмові взяли участь Олександр Башта - член фракції Всеукраїнське об'єднання "Свобода", депутат Тернопільської обласної ради; Вікторія Рейда - провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Тернопільській області; Оксана Сесик - методист центру виховної роботи захисту прав дитини та громадянської освіти.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, патріот, україна

«Сила Нескорених» – так назвали Годину Патріотизму у міській бібліотеці

19.10.2018 08:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Цікавою і насиченою була «Година Патріотизму» у тернопільській міській  бібліотеці №5 для дорослих. Присвятили її захисникам України. Також  сюди завітали студенти Галицького коледжу з куратором групи Оксаною Петрівною Гладчук.
Учні Тернопільського ліцею № 21 – спеціалізованої мистецької школи ім. Ігоря Герети (Вікторія  Мілян, Соломія Саган, Соломія Марійовська, Валентина Гайдамаха, Діана Борецька) разом  з бібліотекарем Марією Гаврон підготували поетичну сторінку «Посвята моїм героям».
Керівник обласного осередку «Правого сектору» Назар Сарабун  (друг «Вій») та боєць Добровольчого Українського корпусу Ігор Антонюк (друг «Бурий») розповіли про значення для них свята Покрови та дня Захисника Вітчизни. Воїни поділились своїм досвідом та життєвими історіями, Катерина Магула – член молодіжної організації «Права молодь», зачитала власну поезію.
На завершення «Години Патріотизму» читачі бібліотеки – п’ятикласники ЗОШ №11, передали власноруч створені вітальні листівки бійцям, які зараз знаходяться на передовій і боронять кордони нашої держави.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, патріот
Фото з архіву бібліотеки

Бібліотекарі, спільно із освітянами, розповідали про Герету

03.10.2018 12:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Після відкриття оновленого бібліотечного простору  у міській бібліотеці -філії № 5 для дорослих, відбулась урочиста літературна імпреза «Велет духу – людина епохи». На подію завітали учні 8-А класу Тернопільського ліцею № 21 – спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети разом із класним керівником  Оленою Михайлівною Буяк. У такий спосіб школярі вшанували  пам’ять про незабутнього нашого краянина – Ігоря Герету.
Берегині книгозбірні оформили тематичну книжкову виставку «Пам'ять про добродія Ігоря Герету»  та презентували відео-показ «Аристократ духу і лицар непокори". У підготовці важливої події (з нагоди 80-річчя відомого краєзнавця, поета, громадського діяча) взяли участь Оксана Дмитришин, Марія Гаврон та учні 11-Б класу Тернопільського ліцею № 21(Анастасія Білик, Катерина Кійко, Вікторія Лазарюк, Олена Музика). Як важливо сьогодні популяризувати відданого Україні патріота, життя якого було справжнім прикладом того, як любити свою Вітчизну, і не заяложеними популістичними гаслами, а реальними справами. Треба мати на увазі, що підростає покоління молоді, яке реально вже не знає цієї історичної постаті – нашого сучасника. То кому, як не освітянам, спільно із бібліотекарями, розповідати про Ігоря Герету. І не тільки у ювілейні дні, а й повсякчас.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, література, імпреза

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, література, імпреза

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, література, імпреза
Фото з архіву бібліотеки

Найніжніше свято на планеті презентували у тернопільській бібліотеці

17.05.2018 08:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Травень особливий місяць. Наповнений ніжністю весняного цвітіння, неймовірними барвами і жаданим очікуванням червневого літепла. А ще він насичений багатьма святами, які за роки Незалежності нашої країни вже стали доброю традицією. Серед них – День Матері і День Сім’ї. Працівники Тернопільської бібліотеки для дорослих №5 підготували літературно-театральну композицію:«Матусенько-голубонько, ви в мене – єдині».
На свято завітали студенти Галицького коледжу ім. В.Чорновола ( факультет «Фінанси, банківська справа та страхування» куратор групи Наталія Шендирук). Участь у ньому взяли також школярі ЗОШ №21: Руслан Олійник, Діана Борецька, Віка Мілян, Соломія Марійовська; студенти  факультету мистецтв ТНПУ ім. В. Гнатюка : Богдан Сад та Діана Кибало. Музичне привітання презентували вихованці Тернопільської музичної школи №2. У виконанні Ірини Расевич прозвучала пісня «Надія» (викладач Оксана Шагай). «Пісню про маму» присутнім подарували Ольга Крива та Анастасія  Дубина (викладач Юлія Войтович).  Провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Вікторія Рейда торкнулась вкрай важливої теми – запобіганню насилля в сім’ї. Материнські почуття завжди сягають у безвимір, – поділилася думками учасниця святкової імпрези письменниця Валентина Семеняк, –  Вони всеохопні і всеоб’ємні у своєму прояві. Насправді мамою дуже важко бути. Бо маленькі діти – то маленький клопіт, а великі – великий. Материнське серце у вічному пошуку: як захистити своє дитя від біди, від болю, від образ у цьому неймовірно жорстокому і водночас такому прекрасному і дивовижному світі. У будь-які часи материнське серце було охоплене внутрішнім неспокоєм, тривогою за долю своєї дитини.
Найніжніше свято, яке тільки може бути на нашій планеті, День Матері, об’єднало всіх присутніх у єдину дружну товариську сім’ю, наповнило внутрішнім спокоєм і гармонією, спонукало до роздумів. Адже серед присутніх було багато молоді, а це – майбутні мами і тата.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, свято, бібліотека, день матері

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, свято, бібліотека, день матері

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, свято, бібліотека, день матері

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, свято, бібліотека, день матері

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, свято, бібліотека, день матері

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, свято, бібліотека, день матері
Дарина Колосок
Фото з архіву бібліотеки

Причастились чарунком поетичного слова

23.04.2018 13:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Про те, що «Поезія, як молитва – зцілює душу», ще раз змогли переконатись юні читачі Тернопільської міської бібліотеки-філії №5 для дорослих, зокрема учні ЗОШ №21 разом із класним керівником Оленою Буяк. Хвилинка доброго настрою, яку запропонували їм працівниці книгозбірні, насправді була, образно кажучи, рікою непроминального часу доброти, любові і радісного спілкування. Пам’ятаєте? «Немає нічого кращого у світі, аніж радість людського спілкування» – писав колись незабутній Антуан де Сент-Екзюпері. А ще коли це зустріч із трьома творчими особистостями, то радість від спілкування тоді потрійна. Особливо ж у ці світлі і лагідні Великодньо-весняні тижні.
Серед гостей – три тернопільські поетеси. Кожна з них унікальна по своєму. У кожної свої поетичні здобутки, напрацювання і визнання. Василина Вовчанська – автор поетичних збірок, викладач ТНПУ, дипломант Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2005». У березні цього року вийшла її чергова нова збірка «На острівцях долонь», яку поетеса презентувала вперше. Олександра Кара – поетеса, громадська діячка, член НСЖУ, авторка 17 поетичних збірок. Марія Гуменюк – тернопільська поетеса, дипломант літературного конкурсу «Коронація слова»  ( 2014р), у її доробку також чимало збірок.
Відлуння радісного Великоднього свята об’єднало всіх присутніх в особливий спосіб: вони причастились чарунком поетичного слова. То ж хіба це не привід для нас – потішитись разом з ними. Того пам’ятного дня книгозбірня на вулиці Злуки поповнилася новими книгами, які їй подарували поетеси.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, зустріч, поетеса, учень
Фото із сайту бібліотеки

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, зустріч, поетеса, учень
Фото із сайту бібліотеки

Одухотворені думки, одягнені в слова – на поетичному святі

22.03.2018 12:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

У день весняного рівнодення до тернопільської бібліотеки для дорослих №5 завітало чимало гостей та читачів, аби в особливий спосіб відзначити Всесвітній день поезії. І якщо вперше його святкували ще у 1999 році в Парижі, то в Україні тільки у 2004 році.
Літературну імпрезу «Все, що душа довірила словам» презентували юні читачки бібліотеки. Дати точне визначення поезії насправді не просто, адже скільки людей (поетів) – стільки й думок. З одним можна погодитися, що натхненним поетичним рядкам завжди передують одухотворені думки, особливий стан людської душі, який змушує цим думкам з’являтись.
На свято поезії завітали дві тернополянки: радіожурналістка і лауреатка Всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів, член Національної спілки журналістів України Лариса Миргородська та лікар- ендокринолог Наталя Крайничин, член НСЖУ. Обидві – поетеси за станом душі. Поетеси натхненно і піднесено декламували авторську поезію, зокрема – громадянську лірику, пейзажну. П. Наталя із збірки «Ми будемо жити», а п. Лариса – «В оркестрі дня». Справжнім подарунком стало музичне вітання від талановитої Дарини Вербицької.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, день поезії
Фото: Валентина Семеняк

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, день поезії
Фото: Валентина Семеняк

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, день поезії
Фото: Валентина Семеняк


Літературна свіча пам’яті

23.02.2018 17:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

У міській бібліотеці-філії № 5 для дорослих відбуласяЛітературна свіча пам'яті: "День гніву. День болю. День смутку",  присвячена Героям Небесної Сотні, які віддали свої життя за правду, свободу та незалежність своєї держави, і ціною своєї жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ - нескореним.
Своїми емоційними спогадами  поділилися учасники Революції Гідності Любомир Сарабун та Андрій Лесіцький. Поетичну сторінку та  лекторій "Філософія майдану" підготувала молодь осередку Правого Сектору.  Молоді поети-патріоти читали власну поезію, присвячену Небесній Сотні і тим, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає Честь та Гідність України на Східному фронті.  Вшанувати пам'ять загиблих героїв прийшли студенти Галицького коледжу (куратори Оксана Гладчук та Наталя Куницька).
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, книга
Фото із сайту бібліотеки

Немає нічого у світі таємного, щоб воно не стало явним, навіть через 100 років (Фото)

28.01.2018 10:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

У Тернопільській міській бібліотеці-філії №5 для дорослих з нагоди пам’ятної дати – 100-річчя бою під Крутами відбулась важлива тематична зустріч під символічною назвою  «Вічна слава в кетягах калини».  До слова, вперше про цю трагічну сторінку в історії нашої держави заговорили на початку 90-х, коли Україна стала Незалежною. Саме тоді цю січневу дату було внесено до Календаря Пам’ятних Дат України.
Справді, яка історична несправедливість тяжіла над нашим краєм: ми ретельно вивчали у шкільних радянських підручниках з історії січневе повстання в царській Росії, яке було втоплене в крові, і натомість нічого не знали про київських студентів та учнів, які стали на захист незалежності своєї Вітчизни. У читальній залі у ці дні тут представлена цікава книжково- пізнавальна виставка-факт «Згадаймо юність, що горіла в Крутах».
У заході взяли участь десятикласники ЗОШ № 21 разом із класним керівником Оленою Яворською і шкільним бібліотекарем Марією Гаврон. Також працівники Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Зокрема Любов Левенець – старший науковий співробітник відділу новітньої історії та  Володимир Пукач – завідувач сектором цього ж відділу. Він представив цікаву колекцію особисто зібраних військових обладунків, яким вже майже 100 років (рушниця, кружка, плащ-накидка, казанок, сірники тощо). Немає у цьому світі нічого таємного, щоб воно не стало згодом явним, навіть через сто років.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, крути, зустріч

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, крути, зустріч

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, крути, зустріч
Фото з архіву бібліотеки

Мало знати свої обов’язки, треба їх ще й виконувати (Фото)

12.12.2017 21:43   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

Під час Тижня права у Тернопільській міській бібліотеці №5 відбувся громадський форум «Підліток і злочин: джерело та характер». Про правову освіту розповіли гості заходу Неля Атаманчук – головний спеціаліст відділу правової роботи головного управління юстиції Тернопільської області та Андрій Петренко – працівник міського відділу поліції.
Слухачами були восьмикласники ЗОШ №21. Вони ознайомились із видами відповідальності, які діють у сучасному суспільстві: цивільна, адміністративна, кримінальна. І саме тут з’ясувалась вельми цікава деталь: якщо підлітки добре знають свої права, то не дуже – обов’язки. А якщо доброчесно виконувати свої обов’язки, то тоді не доведеться порушувати права. Особливий акцент був поставлений на стосунки батьки-діти, і, навпаки. Ні для кого не секрет, дуже часто батьки «заплющують» очі на неадекватну поведінку своїх дітей і намагаються, незважаючи ні на що, захистити-вигородити свою кровинку, аби вона часом «не засвітилась» десь в поліцейському відділку. Добре це, а чи погано – згодом, як кажуть в Галичині, «дасться» чути: плачевні наслідки не забаряться і в недалекому майбутньому всім доведеться пожинати плачевні наслідки. Виявляється, зрив шкільного уроку підлітками розцінюється як правопорушення. І варто лише вчителеві написати у відповідні органи заяву на такий проступок учня, як у такому випадку складатиметься адміністративний протокол. Відповідно ст. 184 – та тягне за собою суцільний шлейф неприємностей: «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей». Спочатку це попередження, а потім стягнення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо вони (діти) не досягли віку, за яким несуть відповідальність, то тоді штраф посилюється – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, злочин, бібліотека, права, закон, підлітки, характер
 Фото: Валентина Семеняк.

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, злочин, бібліотека, права, закон, підлітки, характер
 Фото: Валентина Семеняк.

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, злочин, бібліотека, права, закон, підлітки, характер
 Фото: Валентина Семеняк.

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, злочин, бібліотека, права, закон, підлітки, характер
 Фото: Валентина Семеняк.
Підлітки ознайомились із правовою літературою, яку було презентовано на виставці, спеціально приуроченій до цього заходу. Окремо – із інформаційними буклетами: «Особливості цивільно-правової відповідальності неповнолітніх», «Адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Скажи своє «НІ» алкоголю», «Дотримуйтесь правил Інтернет-безпеки» (посібник для дітей».

Доторкнутись до мови серця (Фото)

25.11.2017 13:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк



facebook sharing button
twitter sharing button
telegram sharing button
Тільки справжні поціновувачі поетичного слова могли назвати так образно і поетично зустріч у тернопільській бібліотеці №5 для дорослих: «Зорепад поезії Богдана Лепкого «До мови серцем доторкнись», яку приурочили до 145 річниці з дня народження відомого українського поета Богдана Лепкого.
Гостей було чимало. Серед них залюблені в чарівливу красу рідної мови та українського мистецтва бібліотекарка Оксана Лехіцька (бібліотека-музей «Літературне Тернопілля»); тернопільська поетеса Люба Малецька (НСПУ, авторка проникливих п’яти поетичних збірок); студенти Тернопільського музичного училища ім. Соломії Крушельницької Дарина Вербіцька та Оксана Гіжовська. Дівчата майстерно виконували музичні мініатюри. Пані Оксана професійно і пізнавально презентувала артбук «Богдан Лепкий – велет українського духу».
Справжній «зорепад» справжньої поезії торкнувся чола (розуму) і серця кожного, хто завітав на це вишукано-інтелектуальне свято. До слова. Мабуть поет не сподівався, що його журавлиний вірш стане колись народною журавлиною піснею. Згадайте кілька рядків.
Видиш, брате мій,
Товаришу мій,
Відлітають сірим шнурком
Журавлі у вирій.
Чути: кру! кру! кру!
В чужині умру,
Заки море перелечу,
Крилонька зітру.
(«Журавлі», 1910)
І як тут не погодитись із міркуваннями відомої тернопільської дослідниці творчості Богдана Лепкого, Надії Білик про те, що: «Богдан  Лепкий займає вагоме місце в європейській культурі, насамперед, як один із найвизначніших українських митців слова доби українського національного відродження XX століття. В особі Лепкого перед нами постає українець цілком новітнього типу – справжній патріот-соборник, що мав перед собою виразний ідеал розбудування української культури й піднесення української національної свідомості». Нам, краянам Лепкого, залишається й надалі ревно берегти пам'ять про світоча поетично-вершинної досконалості.
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, лепкий
Фото із сайту бібліотеки

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, бібліотека, лепкий

«Величну молитву матері» презентували в тернопільській бібліотеці

14.05.2017 08:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Валентина Семеняк

ПОПУЛЯРНЕ

Упродовж минулого тижня в тернопільських бібліотеках відбулось чимало цікавих урочистих імпрез, приурочених до травневого свята – Дня Матері. Насичена програма з нагоди цієї події була також в бібліотеці №5 для дорослих. Там відбулася презентація літературно-поетичного свята «Велична молитва матері»  . Учні 8-А класу ЗОШ№ 21 підготували літературно-музичну імпрезу: «Жіноча доля. Серце матері…» під керівництвом Оксани Сесик та бібліотекаря школи Марії Гаврон.
Гостею заходу стала Любов Малецька  –  тернопільська поетеса, член НСПУ, лауреат премії Степана Будного. Вона натхненно і щиро читала власну поезію, присвячену матері-берегині.  Учениця Христина Заблоцька  (ТЕНЦУМ) під керівництвом Галини Мисак виконала пісню «Для тебе».  Також прозвучали  мініатюри у виконанні учнів музичної школи № 2 ім. М. Вербицького акордеоністів Катерини Янішевської, Дмитра Грицишина , Василя Растворова (викладач Марія Шуст) та бандуристки Аделіни Микуляк (викладач Людмила Нестайко). На свято завітали батьки та  учні 8-В класу ЗОШ№ 23 з класним керівником Миколою Безух.
День матері – це той день, коли ми можемо подякувати матерям за їхню любов та турботу. Але не обмежуйтеся тільки одним днем, адже день матері це лише ще один привід для привітання. Теплими словами та добрими вчинками треба тішити своїх матерів щодня.

Як тернопільський актор мінявся ролями із школярами (Фото)

25.03.2017 11:13   Опубліковано : Валентина Семеняк 
Джерело: TeNews

Фото з архіву бібліотеки
Хто з нас в дитинстві не мріяв стати актором? Мені здається, що таких було мало, адже екран, сцена – не просто зачаровували, притягували, немов магніт. Тоді здавалось, що зіграти будь-яку роль, це найлегше, що можна зробити в цілому світі. Переконатись у зовсім протилежному мали нагоду тернопільські школярі, які відвідали міську бібліотеку для дорослих №5, що на проспекті Злуки.
Напередодні  Міжнародного дня театру сюди завітав актор Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру  імені Т. Г. Шевченка Юрій Черненко. Учні ЗОШ №23 разом із вчителькою української літератури Людмилою Дулиш з цікавістю слухали «одкровення»  артиста про театр, про його улюблену роботу та зіграні ним сценічні ролі у виставах. А потім помінялись «ролями». Пан Юрій став глядачем презентації літературно-мистецької вітальні «Гостинний двір», яку підготували і представили восьмикласники ЗОШ №21 під керівництвом вчительки Оксани Сесик та шкільної бібліотекарки Марії Гаврон. Театральна завіса під тематичною назвою  «Театр – життя, актори в ньому – люди…» спалахнула усіма барвами «театру корифеїв». Адже взялись за найскладніше – п’єсу І. Карпенка-Карого «Сто тисяч». Юні актори-аматори залишились задоволеними від перевтілень, на їхню думку, це дає можливість глибше пізнати природу людини та її внутрішній стан.  А ще допомагає напрацьовувати у повсякденному житті впевненість і рішучість.

 Фото з архіву бібліотеки


 Фото з архіву бібліотеки


 Фото з архіву бібліотеки


Автори художньої виставки у Тернополі… трійня рідних сестер (Фото)

06.03.2017 21:43   Опубліковано : Валентина Семеняк 
Джерело: TeNews
Справжнім сюрпризом для третьокласників класичної Тернопільської гімназії став сьогодні похід до бібліотеки для дорослих №5. Адже там на них чекала персональна виставка художніх робіт їхніх… однокласниць – трьох рідних сестричок Вікторії, Віолетти та Валерії Смакоузів.
Сестри – вихованки гуртка «Творчість і діти» КЗТМР «Центр творчості дітей та юнацтва». Опікується талановитими дівчатками керівник Лариса Йосифівна Кіх. На вернісажі представлено 30 художніх робіт, яких об’єднує квітково-весняна тематика. Теплі сонячні барви пронизують всі малюнки. Вони насичені дивовижною життєстверджуючою енергією, яка розтопить будь-яке крижане серце. Саме про цю позитивну якість робіт говорили всі, хто завітав на презентацію заходу: серед них – однокласники  та класний керівник юних художниць Зоряна Євгенівна Беркита. Окрасою вернісажу став виступ танцівниць відомого тернопільського народного театру пісні «Співаночка» (керівник – відмінник освіти України Людмила Стельмащук). До слова. Бібліотека для дорослих №5 впродовж останніх років стала справжнім прихистком для творчості багатьох мистців нашого краю.

Книгу у вигляді старовинного фотоапарату презентували у тернопільській бібліотеці
06.10.2016 09:43
Опубліковано : Валентина Семеняк











Фото з архіву бібліотеки
Щороку бібліотеки нашого міста обирають  конкретний тематичний напрямок роботи і впродовж року напрацьовують у цій царині досвід. Так бібліотека для дітей №5 має статус музею національної іграшки, а №2 – музей «Літературне Тернопілля».  Бібліотека для дорослих №4 зарекомендувала себе як етно-центр, а в бібліотеці №2 відбуваються заходи із книжкової терапії для воїнів АТО і не тільки.

Родинним спілкуванням переймаються у бібліотеці №5 для дорослих. Частою гостею тут буває тернопільська журналістка і письменниця Валентина Семеняк. Приводом для знайомства  багато років тому стала її книга «Чи легко бути мамою?». У бібліотеці постійно діє її фото-мандрівна виставка художніх світлин. Окремі роботи авторка подарувала книгозбірні. Одна з них «Баба Онися» стала прообразом оповідання «Історія одного портрета» у книзі «Булочка для… Бога».


На основі творчості письменниці невтомні бібліотекарі створили оригінальну рукотворну книгу (арт-бук) у вигляді старовинного фотоапарату. На її презентацію були запрошені дев’ятикласники  тернопільської ЗОШ №21. Зустріч із Валентиною Семеняк відбулась у дружній невимушеній атмосфері. Авторка розповіла про мандрівні пригоди Індією, про написання першої частини роману «Об’явник». Привідкрила таємничу завісу сюжетної лінії у другій частині книги. Затамувавши подих, старшокласники слухали незвичні життєві історії із вуст письменниці, які згодом увійдуть до нової збірки оповідань.






Дарина Колосок

 _

__________

Тернопільська бібліотека №5 для дорослих також приймала гостей "Бібліофесту"

Тернопільська бібліотека №5 для дорослих також приймала гостей "Бібліофесту"
Нещодавно в нашому місті завершився четвертий фестиваль бібліотек "БІБЛІОФЕСТ". Зважаючи на цьогорічну ситуацію в країні, він відбувся під назвою - "Українська героїка". Кожна книгозбірня Тернополя у ці дні приймала гостей, читачів, організовувала майстер-класи, презентації, "круглі столи".
У бібліотеці №5 для дорослих також вирували події, тому кожен читач-шанувальник книг обрав собі щось до душі і серця. Зокрема до цього закладу завітало видавництво "Підручники і посібники" із презентацією нових книг.
Також відбувся літературний дебют Наталі Крайничин "Поезія у вихорі сучасних подій". Лікар- ендокринолог за професією, та творча натура в душі, також член Національної спілки журналістів України. Пані Наталя читала свою поезію, в якій гостро відобразила сучасні події, що і спонукли її до творчості.
Вставай, народе, війна настала.
Руські сусіди на нас напали.
Місця в Росії їм вже замало,
Йдуть нас вбивати, як зла навала
Церкви до Бога кричать хрестами,
А ми крокуєм із прапорами,
Для нас Вкраїна - домівка спільна
Ми, українці, - нація вільна!
Творчу композицію "Цей дивний світ - бібліотека" виконали учні 11класуЗОШ№ 21 під керівництвом Сесик О.О.
Креатив-лабораторію "Квітковий декор" провела керівник гуртків "Фітодизайну" Галина Мисак, яка є працівником Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру. Читачі бібліотеки, учні 6-А класу ЗОШ№21, створили композицію з осінніх квітів " Прапор України - символ українців. "
Джерело: http://t-v.te.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар